Hurghada

O hlavním městě egyptského Rudého moře, Hurghadě.

Hurghada

Největší město na pobřeží Rudého moře a vyhlášená letní destinace Hurghada nabízí vše pro nerušenou dovolenou plnou nekončících pláží, modrého moře, luxusních hotelů a restaurací. Kromě vodních sportů či golfových hřišť nabídne Hurghada i akvárium, projížďky pouští džípem nebo na koni.

Hotely a turistika

Potápění v Rudém moři
Potápění v Rudém moři

Hurghada vyloženě nenabízí památky starého Egypta podobně jako jiná města či letoviska, zato ale nabízí ten nejvyšší možný komfort v ubytování a využití volného času. Najdete zde hotely všech možných kategorií, které vám nabídnou různorodé využití volného času. Ti aktivnější dají jistě přednost některým vodním sportům, možnosti potápění či výletu do pouště na velbloudech, oslech nebo čtyřkolkách. A pokud vás nabízené výlety omrzí, není nic jednodušího než si vypůjčit jachtu, auto nebo třeba kolo a vydat se tak po vlastní trase. Pokud ale přece zatoužíte po poznání i toho staršího Egypta, ne jen nově vybudovaných hotelů, stačí vyjít do centra města, kde narazíte na řadu bazarů (tržišť) a mešit.

Pláže v Hurghadě

Hurghada
Hurghada

Pro odpočinek a pro ty lenivější z nás má pak Hurghada připravenou celou čadu pláží, které jsou ale pod náporem jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Egyptě občas lehce přeplněny. Vytlačili i korálové útesy na které se musíte vydat dále za hranice Hurghadských pláží. Využít k tomu můžete nabídku vyhlídkových lodí s proskleným dnem (Marine Sports Club) nebo vyhlídkových ponorek (z vesnice Sindbád).

Muzeum mořské biologie

V neposlední řadě můžete v Hurghadě navštívit Muzeum mořské biologie, které pro vás má připravené i akvárium a biologickou stanici. Jako muzeum pak zahrnuje obsáhnou sbírku fauny a flóry Rudého moře.

Kam dál?

Mohly by vás zajímat: Luxor nebo Alexandrie.

Muzete zkusit: egypt last minute

Přečtěte si o dalších zemích afrického kontinentu

Na stránkách Egypťanů se nacházejí také informace o dalších zemích Afriky, najdete je na stránce věnované Africe.© Egypťané.cz – Egypťané a jejich Egypt. Dovolená v Egyptě, zájezdy.
levné letenky, egypt last minute