Turistické informace Egypta

Informace pro turisty.

Turistické informace

Na co si dát v Egyptě pozor? Na co nezapomenout a jak se přizpůsobit egyptskému každodennímu životu? Jací jsou vlastně Egypťané a další drobnosti, které byste měli vědět, pokud se do Egypta chystáte.

Potraviny a jídlo, voda

Při stravování v Egyptě si dejte pozor především na možnou nedůslednost při dodržování hygieny a také nezapomeňte na svůj pitný režim. Každý den byste měli vypít alespoň 4 litry vody, ale raději víc. Vodu si kupte balenou, v těchto zemích je lepší mít jistotu.

Čím se v Egyptě platí?

V Egyptě se platí egyptskými librami, jejíchž značkou je EGP (popřípadě francouzská LE). Každá libra (s hodnotou kolem 3 Kč) se potom dělí na 100 piastrů. Bankovky se vyskytují v hodnotách od 5 piastrů do sta liber, zato mincí příliš nepohledáte. Ty jsou totiž v Egyptě od roku 2006 nově a můžete se tak setkat s jednolibrovou či padesátipiastrovou mincí. Každopádně platí, že Egytské libry je lepší utratit přímo v Egyptě, obzvláště drobné.

Rovněž platební karty jsou u turistů oblíbenou formou placení. Kromě hotelů a významějších podniků v turistikých cetrech však s nimi tolik nepochodíte.

Co si za to koupit

Z dovolené v Egyptě si můžete dovést spoustu přemožných cetek z tržišť i předražené kousky ze západních obchodů. Dobrou volbou mohou být šperky a cenosti, pokud je ovšem kupujete na tržišti, dejte si pozor na jejich pravost. Dalšímy oblíbenými suvenýry může být papyrus, bavlněné látky, koberce či koření. Každopádně mějte na paměti, že obchodování se starožitnostmi je zde zakázáno.

Návštěva mešit

Většina Egypťanů je silně věřících a při návštěvě Egypta a kterékoliv jiné islámské země byste to měli mít napaměti a tento fakt respektovat. Při návštěvě mešit si sebujte boty a pokud si je chcete vzít sebou, noste je v levé ruce podrážkami k sobě. Ženy by navíc neměli mít odhalená ramena a nejlépe by měli mít i šátek zakrývající vlasy.

Zvažte očkování

Pokud pojedete do Egypta, měli byste vážně zvážit očkování na obrnu, tetanus, tyfus, záškrt, hepatitida typu A a případně i na další onemocnění. Také se v Egyptě vyhýbejte volně potulujícím zvířátům, mohou mít, v Egyptě hojně rozšířenou, vzteklinu. A pochopitelně si nezapomeňte průkazku pojišťence, na což je doufám, zbytečné upozorňovat.

Přečtěte si o dalších zemích afrického kontinentu

Na stránkách Egypťanů se nacházejí také informace o dalších zemích Afriky, najdete je na stránce věnované Africe.© Egypťané.cz – Egypťané a jejich Egypt. Dovolená v Egyptě, zájezdy.
levné letenky, egypt last minute