Dovolená v Egyptě

Slunná dovolená v Egyptě.

Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě v africkém Egyptě. Čím je zvláštní? Čím se liší od jiných dovolených v jiných destinacích? Co vám může Egypt nabídnout navíc oproti Řecku, Turecku nebo třeba tolik oblíbenému Tunisku?

Dovolená u moře

Vlastně je toho dost. V Egyptě je totiž spousta věcí, které za tu návštěvu stojí a na své si proto přijde téměř každý. Pokud chcete leťet za mořem a užívat si lenošení na dlouhých plážích nebo v zákoutích lagun s průzračnou vodou, dovolená v Egyptě nebude trefou vedle. Jistě, své si užijete i na dolovené v jiných zemích, ale proč namísto Chorvatska nezkusit něco exotičtějšího? Palmy, slunce a jemný písek. To už všude nenajdete, ale je toho mnohem víc. Omrzí vás pobyt u vody a budete chtít zažít trochu dobrodružství? Dovolená v Egyptě vám to umožní! Není problém zakusit svezení na velbloudovi nebo třeba menší trasu po Sahaře, která míří k úžasnému odpočinku v beduinské oáze, třeba i s ochutnávkou těch největších místních specialit. A nemusí to být ani velbloudi, stačí si půjčit džíp a projet se na vlastní triko, anebo si vypůjčit jachtu a zkusit to opačným směrem. I to je možné.

Pláž v Egyptě
Pláž v Egyptě

Milujete potápění? Nebo jiný vodní sport? Nemusíte být žádní skalní potápěči a můžete si při dovolené v Egyptě vychutnat pohled na korálové útesy pod hladinou z prosklených částí vyhlídkových lodí. A pokud raději zůstáváte na souši, můžete si pro nějakou specialitu z mořských plodů dojít do nejbližší restaurace. Nebo se nechat obsloužit v jednom z tisíce hotelů, které na turisty každoročně čekají. Na výběr při tom máte jak levné a přijatelné ubytování, tak luxusní hotelové komplexy.

Poznávání Egypta

A to jsme víceméně pořád jen u toho, co vám v menší či větší míře může na dovolené nabídnout i jiná africká země. Jenže Egypt toho nabízí nejvíc. Můžete být duší dobrodruhy, archeology nebo jen milovníky umění, historie a nadšenci pro velké monumentální stavby a památky. Egypt totiž nabízí něco, co může jen málokterá země. Nabízí výlet do tisícileté historie, do doby faraónů a jejich božských staveb. V Egyptě na vás čekají pyramidy, sfingy, chrámy a jejich další hroby v Údolí králů nebo královen. V centrech měst nasajete středověkou atmosféru na tržištích, v mešitách či při prohlídce káhirské Citadeli. Téměř každé turistické letovisko vám tu může kousek té krásy nabídnout.

A pokud by to bylo přeci jen málo, můžete se vydat na prohlídku Suezkého průplavu, vydat se na lázeňskou rekreaci, vystoupat na horu Sinai nebo poznávat starobylou kulturu v muzeu mumlifikace.

Přečtěte si o dalších zemích afrického kontinentu

Na stránkách Egypťanů se nacházejí také informace o dalších zemích Afriky, najdete je na stránce věnované Africe.© Egypťané.cz – Egypťané a jejich Egypt. Dovolená v Egyptě, zájezdy.
levné letenky, egypt last minute